Pomiń zawartość →

Koci VM

Listopad to taki czas, który najchętniej spędziłbym pod kocem, z herbatą i z kotem śpiącym na moich kolanach. Tak już jest, że gdy dni stają się coraz krótsze, energia witalna spada i najchętniej przespałoby się ten miesiąc oczekując na grudzień, święta i Sylwestra.

Tymczasem zamiast wylegiwać się na kanapie, muszę grzecznie pracować i tłumaczyć kotu, że dopiero wieczorem będzie mógł wykorzystać mnie jako poduszkę. W zamian za tą okrutną zbrodnię, dziś napiszę, jakie koty są wspaniałe, modne i związane ze współczesnym wystawiennictwem sklepowym.

Otóż w moim ukochanym Selfridge’u od kilku dni znalazło się miejsce na pop-up shop, który  celebruje współpracę Grace Coddington z Louis Vuitton. Znana ikona stylu (ruda redaktora mody, występuje chociażby w świetnym dokumencie o kultowym magazynie Vogue- „September Issue”) wraz z dyrektorem artystycznym Louis Vuittona, Nicolasem Ghesquière, stworzyli kolekcję torebek, akcesoriów, obuwia i odzieży ozdobionych rysunkami zwierząt domowych o pięknej nazwie „Catogram”.  Rysunki wyszły spod ręki Grace i przedstawiają jej ukochane koty: Dynię (Pumpkin) i Koca (Blanket) oraz Léona, psa Ghesquière’a.

Do pop-upu’ wchodzi się przez głowę kota (no dobra, bramę w kształcie głowy kota dla ścisłości), a podłoga i ściany pokryte są tapetą z nadrukowanymi charakterystycznymi logotypami Louis Vuitton (w kolorze rudym) i emblematami zwierząt. Zresztą, zobaczcie sami:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Selfridges (@theofficialselfridges)

I właśnie takich lekkich aranżacji, pełnych ironii i ciepła teraz potrzebujemy. Bo choć listopad (póki co) nas rozpieszcza (w miarę) ciepłymi dniami, to zaraz przyjdą mgły, słoty i przymrozki. I wtedy z pomocą przybiegną do nas psy, koty i inne domowe zwierzęta by odgonić smutki późnej jesieni.

P.S. A wspólną kolekcję Louis Vuitton z Grace można podziwiać tu. 

Opublikowano w BLOG BLOG VM