Pomiń zawartość →

5 (kolejnych) sklepów w Berlinie

Tak, znowu pojechałem na koncert w Berlinie. I tak, znowu przy okazji zwiedziłem mnóstwo wspaniałych sklepów. I dziś przedstawiam Wam kolejne (o tu jest wpis z moim poprzednim przewodnikiem) cudowne miejsca.

ARKET

Jest ich tylko 15 na świecie. Sklepów stacjonarnych Arket. Wszyscy wysyłają, że koniecznie trzeba go zobaczyć, że super, że minimalizm, kawa, design. Ja byłem troszkę rozczarowany, ale może po prostu miałem za duże oczekiwania?

Sonos

Pisałem o tym koncepcie ponad rok temu (zatem nie będę wyjaśniać o co, w tym miejscu chodzi) – i oto w końcu dotarłem do tego niezwykłego sklepu sprzedającego głośniki. W berlińskim wydaniu we wnętrzu są tylko dwa domki- umożliwiające przetestowanie systemów nagłaśniających w ich „naturalnym” środowisku (np. w kuchni, sypialni, salonie), ale i tak frajdy jest co nie miara.

 

P100 Project Space by Trippen

Alternatywna marka obuwnicza otworzyła pół roku temu przy Postdamer Strasse 100 butik będący jednocześnie galerią sztuki współczesnej, miejscem pozwalającym artystom na tworzenie projektów i prezentację swoich kreatywnych pomysłów. Uwielbiam takie połączenia.

Andreas Murkudis

Concept store z unikalnymi markami ulokowany w industrialnej przestrzeni. Niby to oczywiste, ale nawiązania do wystawiennictwa rodem z muzeum sztuki współczesnej, duża wolność i spokój w atmosferze sklepu sprawiają, że miejsce jest wyjątkowe i warte odwiedzenia.

Soto

Bardzo cool sklep tylko dla mężczyzn. Odrapane ściany, niby przypadkowość w designie, alternatywa i miejskość. Klimat autentyczności i idealna selekcja produktów. Czego chcieć więcej?

 

I mam świadomość, że znowu nie opisałem wszystkiego, co chciałem. Że jest do odkrycia i pokazania o wiele więcej. Na szczęście Berlin jest niedaleko 🙂

 

 

Opublikowano w BLOG BLOG VM

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *