Pomiń zawartość →

O poszukiwaniu szczęścia

Podobno, by być szczęśliwym wystarczy 10 rzeczy. Medytacja, uśmiechanie się, dobry sen, pomaganie, spędzanie czasu z innymi, mieszkanie blisko pracy, okazywanie wdzięczności, przebywanie na zewnątrz budynków, aktywność fizyczna i planowanie podróży – to składniki recepty na pomyślne życie.  I w związku z tym, że walczę (jak prawie wszyscy, których znam) z przesileniem wiosennym, postanowiłem po prostu nie poddawać się chandrze i poszukać radości.

Najłatwiej – pomyślałem – będzie z tym podróżowaniem. I tak oto powstał ten wpis. Zacząłem planować pobyt w Londynie i poszukałem ciekawych miejsc, sklepów, które, według większości nowych cool przewodników „trzeba zobaczyć”. Oto one:

Bonds Hackney

To pracownia stworzona w dawnej stolarni. Miejsce warsztatów rękodzielniczych, kawiarnia i sklep koncepcyjny ciągle zmieniający swój wystrój tak, by jak najlepiej zaprezentować dzieła lokalnych twórców. Można tu kupić unikalne świece, poduszki czy porcelanę.

 

LN -CC

Czyli Late Night Chameleon Cafe, dawny ring bokserski, ukryty we wschodnim Londynie to progresywny concept store z droższymi markami. Bardzo nowoczesny, luksusowy i przypominający galerię sztuki współczesnej.

Modern Society

Mieszczący się we wciąż modnej dzielnicy Shoreditch butik połączony z kawiarnią. Oprócz marki sygnowanej nazwą miejsca, znajdziemy tu inne, niezależne brandy, ubrania w stylu unisex i selekcję niepowtarzalnych akcesoriów.

Dover Street Market

Od ponad roku mieści się w Haymarket, w dwóch imponujących kamienicach. Każda marka kreuje swoje „stoisko” w niepowtarzalny, designerski sposób. Są instalacje, akcje artystyczne i ekskluzywna piekarnia.

Oczywiście to nie koniec listy. Jednak im dłużej przeglądam raporty, blogi i rankingi, tym zamiast mieć lepszy humor, jakoś robi mi się smutniej. No bo co by tu zrobić tak od razu, już, i poprawić sobie humor?

Może zacznę medytować?

Opublikowano w BLOG BLOG VM

3 komentarze

  1. Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *