Pomiń zawartość →

Koniec świata

Lato to taki podstępny czas. Niby nic się nie dzieje, niby wszystko zamiera, trwają upały, bezdech, zaduch i spowolnienie. Tylko czasami przechodzą burze, ulewne deszcze i inne małe zaburzenia.

W takiej aurze i atmosferze czasem trudno się pisze. Dlatego dziś zamiast tekstu o innych, będzie mini fotoreportaż o jednej witrynie.

Z dumą prezentuję Wam jedną z realizacji MORE THAN VM. To witryna w najstarszej księgarni Europy. Na południowej pierzei Rynku Głównego w Krakowie, pod numerem 23, naprzeciw Ratusza, mieści się, założony w 1610 roku i działający w tym miejscu aż do czasów dzisiejszych wspaniały sklep z książkami. Jego właściciele się zmieniali, a od niedawna zagościł w tym miejscu EMPIK. Księgarnia ma wspaniałe tradycje wystawiennicze, „od zawsze” witryny były aranżowane w ciekawy i przemyślany sposób, często zwracały na siebie uwagę swoją niebanalnością i wyrazistością.

Projekt, o którym dziś Wam opowiadam, skupia się na nowej książce Jerzego Pilcha „Żywego Ducha”. I książka i witryna opowiadają pewną wersję apokalipsy (pewną? a może „Innego końca świata nie będzie”?). Nie będę Was zanudzał szczegółami technicznymi czy narzucał interpretacji. Oto kilka zdjęć witryny. I jeśli tylko cokolwiek poczujecie patrząc na fotografie (nawet gdyby miała być to jakaś negatywna emocja), to będzie sukces. Dajcie znać, co myślicie.

Zdj.: Wojciech Skulski
Zdj.: Tytus Kondracki
Zdj.: Tytus Kondracki
Zdj.: Tytus Kondracki
Zdj.: Wojciech Skulski
Zdj.: Tytus Kondracki
Zdj.: Tytus Kondracki

 

 

Opublikowano w BLOG BLOG VM

Komentarz

  1. Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *