A gdyby tak móc wszystko obliczyć? A najlepiej, żeby samo się wyliczyło? Jak w Excelu z dobrze napisaną formułą: podajemy dane, uzupełniamy tabelkę, potem tylko trochę czasu komputer zgrzyta, coś się w nim mieli – i bum: jest wynik. Czyż nie było by pięknie, gdyby tak można ze wszystkim? Np.: wynajdujemy przepis na „chce schudnąć”, robią nam wywiad i trarara tadam jest – recepta. Albo: „sukces w sprzedaży”, wypełniamy ankietę, trochę czekamy, potem jakieś kilkadziesiąt sekund patrzenia w kręcący się znaczek kółeczka albo symbol klepsydry i już – wiemy wszystko.
Jak wiadomo, życie niestety nie jest takie łatwe. Za to ostatnie dni przyniosły nam kilka informacji, co wpisać w niektóre komórki tabelki „Przepis na sukces. Wersja millenialsi”. Z opublikowanych w Wielkiej Brytanii analiz wyłania się ciekawy opis ludzi w wieku 18-35 lat. Otóż:
– 74% badanych wciąż preferuje sklepy stacjonarne, fizyczne, a tylko 26% woli zakupy online. 36% woli centra handlowe;
– 51% z nich chciałoby używać w sklepie swoich telefonów – np. by odnajdywać produkty, zdobywać informacje i płacić za pomocą swojej komórki;
– 46% respondentów uważa, że pracownicy sklepu przeszkadzają w zakupach, ale 48% że (jednak) pomagają;
– 70% uważa, że pracownicy potrzebni są tylko przy kasie, a 28% chętnie kupuje bez pomocy personelu;
– 71% chce, aby pracownicy sklepu mieli większą wiedzę;
– 49% twierdzi, że najbardziej lubianym elementem doświadczenia w sklepie jest dotykanie i wypróbowywanie rzeczy;
– 45% chciałoby odwiedzić sklepy oferujące warsztaty czy tutoriale, podczas gdy 23% chce robić w sklepie tylko i wyłącznie zakupy;
– 56% chciałoby, aby punkty „click and collect” umożliwiały przymierzanie ubrań, a także natychmiastowy ich zwrot;
– 73% osób preferuje dostawę do domu przed opcją „click and collect”;
– 77% osób jest otwartych na przekazywanie swoich danych osobowych w zamian za zniżki;
– 69% posiadaczy kart sklepowych uważa, że są one cenne i zachęca ich do robienia zakupów w tym samym sklepie.
I co teraz? Czy to wszystko pozwala nam na szybkie podanie przepisu na sukces? Pewnie nie do końca, jednak wiele danych jest łatwych do zinterpretowania i wykorzystania. By Millenialsi kupowali u nas „wystarczy” przeszkolić personel, pozwalać odwiedzającym kupować po swojemu, nie przyspieszać/pospieszać ich, dać klientom możliwość wykorzystywania komórek, bo one są już częścią ich funkcjonowania, zachęcić ich do posiadania karty stałego klienta.
Nadeszła zatem pora na inwestycję w pracowników, slow fashion i promocję rozwiązań mobilnych. Nie wierzycie? Zawsze jest inna opcja – można czekać na gotową receptę, która na pewno już gdzieś tam powstaje – w tajnych laboratoriach, na super, hiper-komputerach, w mózgach geniuszy. Trzeba tylko poczekać na przetworzenie informacji – zatem wpatrujcie się bez stresu w znaczek klepsydry. To taki piękny symbol.
P.S. A jak kupuje pokolenie Z ? Odpowiedź znajdziecie tutaj.
P.S. 2. O innych ciekawych i ważnych ostatnich badaniach współczesnych zachowań konsumenckich – pisałem z kolei w tym oto tekście.
Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.
Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?
BWER Company stands as a trusted name in Iraq’s weighbridge industry, offering innovative designs, reliable installations, and comprehensive support for all weighing requirements.
Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.